רן פלד | מנכ"ל זיו מערכות

עולם מערכות המידע ליזם בסביבת הענן

מערכות מבוססות שרתי ענן הפכו לצורך אמיתי של ארגונים מורכבים אשר רוצים להתמקד בליבת פעילותם ולא להשקיע משאבים בתחזוקת שרתים וצוותי IT מורחבים . על אחת כמה וכמה ישנה משמעות רבה לנושא בארגונים מבוזרים כמו יזמי בניה.

בשנים האחרונות מספר מערכות ייעודיות ליזמי נדל"ן  החלו בתפעול התוכנה כשירות (Software as a Service; SaaS)

למערכות בענן יש מספר יתרונות על פני מערכות המותקנות ברשתות מקומיות, כולל:

עלות-תועלת

מערכות ERP בענן מבטלות את הצורך של ארגונים להשקיע בחומרה, תוכנה ותשתיות יקרות. הם בדרך כלל גובים על בסיס מנוי ומציעים מודל של תשלום לפי שימוש, המאפשר לעסקים להגדיל או להקטין לפי הצורך.

מדרגיות (Scalability)

מערכות ERP בענן מציעות לעסקים את הגמישות להגדיל או להקטין במהירות בתגובה לצרכים העסקיים המשתנים. המשמעות היא שעסקים יכולים להוסיף או להסיר בקלות משתמשים, מודולים או יישומים, ויכולים להרחיב במהירות את הפעילות שלהם מבלי לדאוג למגבלות חומרה.

נגישות

מערכות בענן נגישות מכל מקום עם חיבור לאינטרנט, מה שהופך אותן לאידיאליות לעסקים עם מספר מיקומים, עובדים מרוחקים או כאלה שצריכים לעבוד תוך כדי תנועה. זה גם מאפשר לעסקים לשתף פעולה עם שותפים ולקוחות בקלות. בדרך כלל פרויקט יזמי הינו חברה "קטנה" המעסיקה מספר עשרות גורמים אשר אינם יושבים באותו משרד , כמו : נציגי היזם, יועצים ומתכננים, קבלנים, לקוחות וכו'.

אבטחה

מערכות בענן מציעות רמות אבטחה גבוהות, עם נתונים מוצפנים הן במעבר והן במצב מנוחה. לספקים יש בדרך כלל צוותי אבטחה ייעודיים והם מעדכנים באופן קבוע את המערכות שלהם כדי להבטיח שהן מוגנות מפני האיומים האחרונים.

שדרוגים

מערכות בענן מתעדכנות אוטומטית, לעתים קרובות עם מעט זמן השבתה עד ללא זמן השבתה, מה שמבטיח שלעסקים תהיה תמיד גישה לתכונות ולפונקציונליות העדכניים ביותר. המשמעות היא שעסקים יכולים להימנע מהתהליך היקר והגוזל של שדרוג מערכות מקומיות.

לסיכום, מערכות ERP בענן מציעות לעסקים גמישות, מדרגיות, נגישות, אבטחה וחסכוניות רבה יותר, מה שהופך אותן לבחירה טובה יותר ממערכות ERP מקומיות עבור עסקים רבים.

Share it on social networks

דילוג לתוכן